Sklenené dvere v interiéri sú čím ďalej populárnejší

Sklo zaujíma svoju úlohu v dizajne interiérov odnepamäti, je nadčasové, pôsobí elegantne a luxusne. Tak prečo by si nemalo nájsť miesto aj vo vašej domácnosti?

Veľa ľudí si myslí, že sklenené dvere síce vyzerajú na obrázku moc pekne, lenže v interiéri príliš praktické nie sú. Obávajú sa vysoké ceny, náročnej údržby, na náchylnosť, zlé zvukovej izolácie. To všetko sú však absolútne zbytočné starosti. Poďme sa pozrieť skôr na ich kladné stránky.

Vnesú svetlo do tmavých miestností

Sklo pôsobí luxusne, a hlavne má schopnosť opticky zväčšiť interiér. Dvere zo skla sú teda skvelou voľbou do malých miestností. Môžu tvoriť pekný predel medzi izbami a tmavou chodbou v byte. Nemusí byť rovno priehľadné, mliečne či dymové sklo svetlo prepustí a zároveň zachová súkromie. Veľmi pekne pôsobí tiež ozdobné ornamenty, potlače či fólie.

Ozdobíte si ich podľa seba

Čisté sklo je symbolom elegancie, niekomu však môže pripadať príliš sterilne a nudne. Ak je to váš prípad, vyberte dvere zo skla s potlačou. Na skle je priamo nanesený potlač zvieratká, krajiny, komiksové postavičky pod. Fantázii sa medze nekladú a na mnohých miestach vám vyrobia aj dvere na mieru s vlastnou fotografiou. Neviete si to predstaviť? Mrknite na kategóriu interiérových celoskleněnných dverí spoločnosti GRIMAX.

Lacnou možnosťou ozdobenie sklenených dverí sú tiež samolepiace fólie. Ak si zaobstaráte dvere z číreho skla, je dobré na ne nalepiť aspoň nejaký motív, aby do nich návštevy nenarážali.

Len tak sa nerozbijú a zvuk tiež izolujú

Strach z roztriešteného skla je zbytočný. Dvere sa vyrába zo skla tvrdeného, ​​bezpečnostného či kaleného, ​​ktoré je dostatočne odolné. A poškriabaniu? Veľakrát bývajú ďaleko odolnejšie ako obyčajné dvere z hobby marketu. Aj s izoláciou zvuku je to inak, než si najskôr myslíte. Vyrába sa totiž modely opatrené špeciálnym spodnom mechanickým prahom. Tie dosahujú zvukového útlmu až 34 dB, čo je kvalifikuje do kategórie zvukovo izolačných dverí.

Zahoďte teda predsudky a modernizujte svoju domácnosť. Sklo nevyjde z módy nikdy.

Naše kamenné predajne

mapa

Poraďte sa s nami

máte dotaz?
+421 948 733 357 bratislava@grimax.sk