Posuvné dvere ako úspora priestoru

Ak je zabudujte pri stavbe domu, nebudete musieť myslieť na priestor pre ich otváranie.

Obyčajné dvere okolo seba potrebujú trochu miesta, aby sa vôbec dali otvoriť. U tých posuvných tomu tak nie je. Teda aspon v niektorých prípadoch.

Poznáte typy posuvných dverí?

Existujú tri druhy posuvných dverí. Jedny sa zasúvajú na koľajnicu pozdĺž steny, takže musíte počítať s tým, aby mali voľné miesto. Ďalšie sa zasúvajú do puzdra umiestneného v stene, čo je síce elegantnejší riešenie, ale nie je možné vždy. Puzdro je potreba zabudovať dovnútra už pri stavbe priečky, takže ak sa vám nechce búrať múry, zvoľte radšej prvý variant. Tiež nie je vôbec zlá. Potom sú tu ešte lamelové zhrňovacie dvere, ktoré svojou konštrukciou pripomínajú harmoniku. Nezasúvate sa ani do puzdra, ani pozdĺž steny, proste sa zhŕňajú.

Výhodou nie je len úspora priestoru

Posuvné dvere vyzerajú moderne, pôsobí vzdušne a elegantne. Jednoducho sa otvárajú, nemajú s tým problém ani ľudia na vozíčku, takže ak chcete vybudovať bezbariérový domov, budú skvelou voľbou. Vhodné sú aj do domácností s deťmi, nehrozí totiž, že by si deti roztrhol do pántov prsty.

Vo vzhľade robiť kompromisy nemusíte

Je len na vás, či zvolíte posuvné dvere , ktoré zodpovedajú tým klasickým krídlovým, alebo vyberiete úplne iné prevedenie. Moc pekne vyzerajú treba dvere sklenené. Sklo nemusí byť číre, skúste radšej nepriehľadné a ozdobte ho treba samolepiacou fóliou. Dvere samozrejme môžu byť aj dvojkrídlové, čo vyzerá perfektne v obývacej izbe.

Podľahnete tiež vy moderným trendom a zaobstaráte si posuvné dvere? Odhoďte strach. Vyzerajú perfektne a že netesní hluk a teplo, nemusí byť pravda. Záleží na tom, ako kvalitné prevedenie si vyberiete.

Naše kamenné predajne

mapa

Poraďte sa s nami

máte dotaz?
+421 948 733 357 bratislava@grimax.sk